Kampania Misia Zdzisia

by Beata on 13 stycznia 2011

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów poznawczych- niezbędny w kontaktach i komunikacji z innymi ludźmi. Człowiek, jako jedyna istota w naturze, rozwinął komunikację słowną. Dla dziecka zmysł słuchu jest wykorzystywany w procesie poznawania otaczającego świata. Dziecko z zaburzeniem słuchu jest narażone na problemy z edukacją i kłopoty z rozwijaniem mowy czynnej i języka wewnętrznego. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy ze skutków-  postrzegamy niedosłuch jako problem odpowiednio głośnej mowy. Trzeba jednak uświadomić sobie prosty fakt- MYŚLIMY SŁOWAMI. Jeśli ich nie znamy, bo nie mieliśmy nigdy szansy prawidłowo ich usłyszeć, zagrożony jest cały proces dalszej edukacji. Odpowiednio wczesna diagnoza, prawidłowo dobrane i ustawione, nowoczesne aparaty słuchowe, systematyczna rehabilitacja- dają dziecku dużą szansę na edukację w szkole masowej lub integracyjnej. Nasz Ośrodek jest przygotowany do wykonania wysoce specjalistycznej diagnostyki dziecięcej.

Dysponujemy odpowiednim zespołem specjalistów:

●         lekarz specjalista- audiolog

●         lekarz specjalista- foniatra

●         surdopedagog

●         psycholog

●         konsultanci kliniczni

●         protetycy słuchu

Sprzęt diagnostyczny najwyższej klasy umożliwia wykonanie kompleksowych badań stanu słuchu- jako jedyna placówka w Wielkopolsce posiadamy tak specjalistyczną aparaturę.

Gabinety części pediatrycznej Centrum urządzono z myślą o przyjaznym dziecku otoczeniu: kolorowe obrazki, mnóstwo zabawek, mebelki dziecięce. Pacjentom oferujemy specjalne udogodnienia: parking, adaptacja dla potrzeb niepełnosprawnych, osobne pomieszczenie z przewijakiem dla matki karmiącej, część socjalna, możliwość indywidualnej rezerwacji noclegów w apartamentach na terenie Centrum. Podstawowy zakres badań wykonywany jest bezpłatnie, o kosztach ewentualnych konsultacji dodatkowych pacjent jest zawsze wcześniej informowany.

Aparaty słuchowe:

●         wybór spośród produktów najlepszych w świecie producentów

●         długoterminowa gwarancja techniczna, oparta o własny serwis

●         laboratorium otoplastyczne

●         komputerowe dopasowanie i test końcowy

●         systematyczna i bezpłatna opieka nad pacjentem


Tekst i zamysł ulotki opracowanej i wdrożonej w 2007 r.na użytek Kampanii Misia Zdzisia, promującej działalność NZOZ Centrum Terapii Słuchu CTS MED