Sceny balkonowe

by Beata on 24 marca 2011

Balkon to niezwykle ważna część każdego domu. Nie zagracajmy go więc rowerami czy wysłużonymi meblami. Ta niewielka przestrzeń , przy odrobinie pomysłowości może stać się prawdziwym azylem, zielonym zakątkiem w którym po pracy będziemy mogli się zrelaksować przy filiżance aromatycznej kawy.  Zacznijmy od roślin….

Kwiaty i zioła na balkonie

Wyjście na balkon, to najprostszy sposób na spędzenie kilku miłych chwil na świeżym powietrzu. Gdy za oknem widać budzącą się przyrodę, warto pomyśleć o wyczarowaniu sobie na balkonie kącika romantycznego, pachnącego i pożytecznego zarazem.

Co prawda główną rolę w scenach balkonowych grają kwiaty, zwłaszcza jeśli posadzimy je w atrakcyjnych, efektownych donicach, my jednak proponujemy bardziej oryginalne rozwiązanie- zioła! Zioła mogą być nie mniej piękną niż kwiaty ozdobą balkonu czy tarasu. Kompozycje z ziół są nie tylko szalenie dekoracyjne, ale też wspaniale pachną i mogą stanowić smaczne urozmaicenie domowej kuchni. Skorzystajmy z palety ziołowych barw i zapachów, sadząc w doniczkach pstrokate odmiany mięty,
kwitnące ogóreczniki czy pachnącą lawendę. Zestawienie cytrynowego oregano, pachnącego tymianku, połączonego z fioletową szałwią lekarską i kwitnącą bazylią jest niezwykle efektowną kompozycją.
Zioła można hodować w wiszących doniczkach lub koszach wówczas zajmują mniej miejsca na balkonie

Zioła pięknie prezentują się zasadzone w uroczych, ręcznie malowanych i opisanych nazwami ziół doniczkach, które możemy ustawiać jak ozdobę na balkonowym stole.

A’ propos mebli…..

Meble i kolor


Podstawowym wyposażeniem naszego balkonowego kącika powinny być  meble ogrodowe, które nie zabierają dużo miejsca. Alternatywą dla powszechnie stosowanych plastikowych mebli mogą być meble o lekkiej ,metalowej konstrukcji i oryginalnym kształcie.

Dobrze, gdy są to meble o delikatnej i stonowanej kolorystyce. Wówczas nie zdominują aranżacji a wręcz przeciwnie- będą stanowić neutralne i niezwykle stylowe tło dla głębokiej czerwieni i fioletu  szałwii, lobelii, werbeny czy niecierpków. Wystarczą dwa krzesła i okrągły stolik aby stworzyć na balkonie przyjemny zakątek do wypoczynku.

Nie obędzie się oczywiście bez dodatków- miękkich poduch, które zwiększą komfort siedzenia, ciepłego koca przydatnego podczas chłodniejszego wieczoru, misy pełnej świeżych owoców i świec…To dzięki nim możesz wyczarować wspaniały nastrojowy klimat, który w połączeniu z zapachem świeżych ziół sprawi, że poczujesz się jak we włoskiej restauracji….

Beata Kubiak

Artykuł zakupiony i opublikowany przez Wobeline.pl ,  http://blog.wobeline.pl