…trudno żyć bez pięknych filiżanek

by Beata on 9 czerwca 2011

…ponieważ są nieodzowną częścią naszego życia! Kojarzą się z tymi niepowtarzalnymi, ulotnymi chwilami rozmowy z bliskimi, z rodziną czy przyjaciółmi. Filiżanki… i aromat szlachetnej herbaty czy kawy, który się z nich unosi. Te niezwykle eleganckie w swej prostocie i te zdobione szczerym złotem, ręcznie malowane i z wytłaczanym wzorem. Każda z nich może być maleńkim dziełem sztuki lub częścią wielkich hobbystycznych zbiorów.

Herbata i kawa to sprawdzone sposoby na poprawę nastroju. Szlachetne napoje wymagają jednak odpowiedniej oprawy. Zamiast porcelitowego kubaska,  filiżanki z cienkiej wręcz przezroczystej porcelany- dopiero teraz wszystko nabiera właściwego smaku.

Od niepamiętnych czasów ludzie lubili piękne przedmioty. Gromadzili je w swym otoczeniu i nic w tym dziwnego. Każda potrawa, każdy trunek dużo lepiej smakuje w odpowiedniej oprawie. Podany z miłością. To określenie wydaje się truizmem, ale kiedy przyjmujemy specjalnych gości, czy kiedy chcemy podkreślić wagę jakiegoś wydarzenia nadajemy mu szczególną oprawę podając poczęstunek w odpowiednich naczyniach.
Filiżanki zawsze budzą w nas miłe skojarzenia. Są doskonałym połączeniem piękna i funkcjonalności. Każda z nas powinna mieć swoją ulubioną – taką, w której kawa czy herbata będzie jej smakowała najlepiej. Jeśli dotąd nie macie tej swojej ulubionej filiżanki lub właśnie poszukujecie kolejnej do swego zbioru, obejrzyjcie naszą wyjątkową propozycję. Te niezwykłe zestawy w różnych odcieniach bieli  i beżu z subtelnymi zdobieniami spodobają się niewątpliwie miłośniczkom dyskretnej elegancji. Dla Pań o delikatnej naturze dobrą propozycją wydają się piękne filiżanki z kwiatowymi i florystycznymi wzorami. Dla wielbicielek kawy, wybraliśmy z naszej kolekcji filiżanki w aromatycznych kolorach – espresso i cappuccino. Również dla zwolenniczek prostej elegancji znajdą się tu filiżanki designerskie – które doskonale sprawdzają się tak w kuchennym wnętrzu, jak i na salonach.

Dzięki tej wyjątkowej filiżance ozdobionej subtelnym wzorem, każda chwila relaksu, tak rzadkiego w naszym zabieganym i zwariowanym życiu, może być wyjątkowa.

Naprawdę piękna porcelana jest jak dzieło sztuki. Warto podać herbatę czy kawę w pięknych naczyniach. Wysmukłe dzbanki, pękate cukiernice i do tego śliczne łyżeczki często traktowane są przez większość Pań domu, jak największe skarby w ich kuchni.

Beata Kubiak

Opracowane i zamieszczone na blogu firmowym Wobeline

http://blog.wobeline.pl/