Modne dekoracje świąteczne

by Beata on 9 grudnia 2011

Uwielbiam Święta z ich niepowtarzalną atmosferą i co roku żałuję, że trwają tak krótko. Może to szalone, ale lubię tą krzątaninę w kuchni, zapach pieczonego ciasta, chwilę, w której dzieci ubierają choinkę, kiedy jesteśmy razem…

Mam taką swoją teorię i sposób na przedłużenie świąt. Przygotowania do nich, zaczynam na długo przed wigilią i pierwszą gwiazdką, żeby poczuć tę atmosferę, budować ją i pielęgnować. Tak więc na długo przed świętami zaczynam planować nakrycie wigilijnego stołu, gromadzę stroiki i ozdabiam dom. Wam radzę to samo, zobaczycie, że to się sprawdza. 

Choinka

Tak wiem- to najmłodsza tradycja bożonarodzeniowa, ale bez choinki nie wyobrażam sobie wprost świąt. Gdy dzieci są małe na choince warto powiesić zabawki, aniołki a nawet ozdobne cukierki i ciasteczka. Niech mają zabawę podjadając je wprost z drzewka, które specjalnie dla dzieci powinno być wesołe i kolorowe. Jednak, gdy dzieci podrosną choinka może być elegancka, ubrana w jednym kolorze cała srebrna czy złoto czerwona. Oczywiście choinka jest jedna a szkoda, więc w innych pokojach rozstawiam na przykład takie stroiko- choinki są piękne i tworzą niesamowitą atmosferę w domu zwłaszcza wieczorami.

Świąteczny wieniec lub stroik

Zakochałam się ostatnio w wiankach, to stosunkowo młody w Polsce zwyczaj, ale na zachodzie bardzo popularny. Wiesza się takie wieńce powitalne na drzwiach domu lub mieszkania. Można wykonać je samodzielnie używając do tego celu podstawy ze świerku lub brzozowych gałązek ozdobionych bombkami lub suszonymi owocami. Takie wianki, rewelacyjnie wyglądają na stole skomponowane ze świeczkami i innymi dodatkami. Ja lubię je ozdabiać suszoną pomarańczą i korą cynamonową, bo w dodatku rewelacyjnie pachnie, ale to już zależy od waszej inwencji. A jeśli nie macie czasu lub zdolności plastycznych, w ofercie naszego sklepu z pewnością znajdziecie coś ciekawego.

Trendy w dekoracji świątecznej

Mijają lata, zmieniają się mody. I choć trudno w to uwierzyć również świąteczne dekoracje zmieniają się wraz z modą. Do lamusa odchodzą świecące brokaty i sztuczne, plastikowe, jarmarcznie kolorowe ozdoby świąteczne. Hitem sezonu są wykonane z naturalnych tworzyw, drewna, suszonych części roślin, a ostatnio nawet z włóczki. Blasku dodają im piękne szklane kryształy, świece czy lampki. Z radością stwierdzam, ze wyszło to na dobre dekoracjom bożonarodzeniowym.

Wpisy blogowe, blog firmowy Wobeline.pl