Dla Zapracowanych

by Alex K. on 19 września 2012

 

Dzisiejszy świat pędzi w zastraszająco szybkim tempie, nieraz zostawiając nas zdyszanych daleko w tyle. Dlatego coraz częściej zaczyna nam brakować czasu na normalne życie. Jednak nie dajmy się zwariować. Zostawmy sobie, choć chwilę na złapanie oddechu i trochę relaksu. A pierwszym krokiem będzie odpowiednio przemyślane mieszkanie.

 

Przede wszystkim wygoda

 

Każda zapracowana osoba, wie jak ważne jest to, aby znaleźć sobie czas na odpoczynek. Dlatego w naszym domowym sanktuarium muszą znaleźć się wygodne fotele i sofy, na których można spokojnie usiąść i całkowicie się rozluźnić. Większość moich znajomych pytanych o to, jaki powinien być wygodny fotel mówi, że „im większy, tym wygodniejszy”. Takie stwierdzenie z pewnością jest lekką przesadą gdyż na wygodę każdego mebla wpływa nie tylko jego wielkość, ale także materiał, z którego go wykonano czy kształt. Ale to stwierdzenie zawiera też ziarno prawdy. Fotel, na którym siedzimy powinien mieć dostosowaną dla nas wysokość, taką, aby nasze plecy wraz z karkiem mogły całkowicie na nim spocząć. Dzięki temu będziemy mogli rozluźnić wszystkie nasze mięśnie i prawdziwie się zrelaksować. Jest to szczególnie istotne dla osób wysokich, którym trudniej znaleźć wygodny fotel. Jednak sam rozmiar nie jest jedynym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę.

Trochę duszy

Sama wygoda to też nie wszystko. Kiedy wracamy z pracy późnym wieczorem, chcemy nie tylko mieszkania, w którym odpocznie nasze ciało, ale również sanktuarium dla naszej duszy. Po męczący dniu zarówno nasze ciało i umysł zasługują na odpoczynek. Dlatego warto zatroszczyć się o taką aranżacje wnętrza, która zapewnia wygodę użytkowania, piękno i wysoką estetykę. W zależności od naszego osobistego gustu można to osiągnąć na wiele sposobów, w stylu prowansalskim, skandynawskim lub kolonialnym. Musimy tylko pamiętać, aby nie zadowalać się na półśrodkach wybierając albo wygodę albo wygląd. Każdy element mieszkania musi być w harmonii z innymi.

Własny kącik

Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sobie własnego kącika wypoczynkowego. Wystarczy postawić w salonie, z boku, małą sofę lub fotel i zaaranżować przestrzeń wokół niego. Warto również dokupić pasujący do fotela podnóżek. W zależności od gustu można obok ustawić stoliczek i biblioteczkę albo lampkę i regał z książkami a w pokoju puścić sobie odprężającą muzykę. Jak zaaranżujemy przestrzeń zależy wyłącznie od naszych upodobań, zainteresowań i gustu. Doradzam tylko zbytnio nie oddzielać tej przestrzeni od reszty salonu. Poczucie ścisku i izolacji nie jest zbyt relaksujące.

Jeden z serii artykułów opublikowanych na blogu firmy Wobeline.pl