W ramach wspomnień

by Alex K. on 19 września 2012

Nasze życia pędzą cały czas do przodu. Coraz szybciej i szybciej, nie dając nam czasu na rozkoszowanie się pięknymi chwilami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również podczas wakacji nieraz nie możemy się zatrzymać i nacieszyć pięknem wokół nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne chwile. Staramy się uchwycić nasze wspominania, piękno ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe chwilę na dłużej. Jednak nasze cenne wspomnienia zasługują na równie piękną oprawę.

Ulotne chwile

Szczególnie, kiedy wracamy z wakacji, wraz z kolejną porcją wspomnień w duszy i kolekcją zdjęć naszym aparacie, warto zaopatrzyć się w kilka ramek na zdjęcia. Jednak, aby dobrze ukazać charakter fotografii należy ją należycie zaprezentować. Zdjęcia krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach powieszone na ścianie. Zdjęcia reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego lepiej kupić dla nich

mniejsze r amki stojące i ułożyć po kilka na szafce lub półce. Niezależnie jednak od przyjętej konwencji, nasza ramka, tak samo jak każdy element mieszkania, musi współgrać z duszą naszego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka zacznie szpecić nasze mieszkanie, ale również ta negatywna aura przejdzie na same fotografię.

Klasycznie i uniwersalnie

 

Najbezpieczniejszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest styl klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla fotografii umieszczonych na czarnym tle. Taka konwencja daje nam niemal stuprocentową

pewność, że nasze zdjęcia będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona także do każdego wnętrza, więc nie musimy się obawiać o ich ujemny wpływ na mieszkanie. Jednak styl najpowszechniejszy bywa również najmniej oryginalny. Oznacza to, że zdjęcia mogą nie specjalnie wyróżniać się z mieszkania a co za tym idzie, być niezauważone. Także albo zakładamy, że same zdjęcia w sobie są na tyle niezwykłe, że przyciągną oko każdego gościa albo musimy zdecydować się na rozwiązania trochę mniej konwencjonalne.

Według gustu i stylu

Rozwiązania mniej konwencjonalne można dzielić taka samo jak aranżacje mieszkania na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne czy kolonialne. Każda stylistyka cechuje się swoja kolorystyką oraz zdobieniami, które znajdują swoje odzwierciedlenie w ramach naszych zdjęć. Dal przykładu styl kolonialny, cechujący się połączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką, są zazwyczaj utrzymane w brązowo-czerwonej kolorystyce. Często występują na nich złote zdobienia nawiązujące do tamtejszej ornamentyki. Za to w stylu francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.

Jeden z serii tekstów opublikowanych na blogu firmy Wobeline.pl