Masaż gorącymi kamieniami

by Beata on 14 stycznia 2013

 

Masaż gorącymi kamieniami działa na nasz organizm odprężająco, relaksująco, dodaje energii witalnej a w niektórych przypadkach może nawet leczyć. Jeśli męczą cię stany lękowe i niepokój, odczuwasz drętwienie rąk i bóle mięśniowe, masz złą przemianę materii, masaż ten jest naturalnym lekarstwem na Twoje bolączki. Choć nie zawsze chcemy to przyznać, jesteśmy nierozłącznie związani z naturą i od początku swego istnienia, z natury czerpiemy siłę i zdrowie.   

Techniki wschodu 

Terapia gorącymi kamieniami wywodzi się z filozofii Dalekiego Wschodu i opiera się na teorii przepływu energii przez organizm, zakłada terapię oczyszczania czakr przy użyciu czarnych i białych kamieni półszlachetnych.

Medycyna wschodu przed wiekami opracowała szczegółowe mapy punktów energetycznych rozmieszczonych na ciele człowieka. Od stuleci korzystają z nich specjaliści od masażu i akupunktury. Kamienie podczas zabiegu układa się na ciele zgodnie z mapami energetycznymi organizmu, co pozwala poprawić przepływ energii w zmęczonym ciele.

Zbawienne ciepło czarnych kamieni

W tej technice masażu wykorzystuje się czarny bazalt i biały marmur.

Kamienie mają owalny kształt i mieszczą się w dłoni. Przechowuje się je w wodzie źródlanej lub w wodzie z dodatkiem soli morskiej, by nie traciły naturalnych właściwości i zachowały pozytywną energię. Ten sposób przechowywania kamieni, pozwala też na ich naturalne oczyszczenie się ze złej energii odebranej organizmowi.

Do zabiegu, używa się czarnych kamieni rozgrzanych do temperatury 50″C w specjalnych podgrzewaczach. Działanie ciepła z kamieni bazaltowych, wzmocnione odpowiednimi technikami masażu odprężąjąco-relaksującego i masażem limfatycznym, wpływa zbawiennie na zmęczone ciało i zestresowany umysł. Ciepło z kamieni wnika głęboko do wnętrza tkanek. Poza tym, temperatura czarnych kamieni i ich naturalna energia przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie krwi i oczyszcza organizm z toksycznych produktów przemiany materii. Do masażu używa się od 40 do 50 kamieni naturalnie wygładzonych falami morskimi.

Odprężający chłód białych kamieni

Białe kamienie, czyli marmur, wykorzystuje się do zimnego masażu.

Marmur naturalnie posiada właściwości chłodzące, ale by wzmocnić jego działanie, kamiennie specjalnie schładza się w lodzie. Zastosowanie naprzemiennnego masażu ciepłymi i zimnymi kamieniami, wpływa pobudzająco na układ krwionośny, poprawia przemianę materii i relaksuje organizm.

Przy zastosowaniu różnych techniki masażu i wykorzystaniu przy ich stosowaniu ciepłych i zimnych kamieni uzyskuje się efekt głębokiego relaksu. Przepływ pozytywnej energii przez organizm pozwala na odzyskanie naturalnej równowagi organizmu. Terapia poprzez masaż kamieniami opiera się na założeniu, że organizm i psychika stanowi swoistą jedność. Tak więc odprężenie i odpoczynek oraz niewątpliwe naturalne właściwości energetyzująco-witalizujące kamieni półszlachetnych pozwolą na przywrócenie dobrego samopoczucia tak ciała jak i ducha.

Seria artykułów zrealizowanych dla portalu e-lazienki.pl opublikowanych w 2010r.