Aranżacje sypialni – enklawa spokoju w samym sercu miasta

by Beata on 3 lutego 2014

Niezwykle prosta aranżacja sypialni, której głównym celem jest takie zagospodarowanie przestrzeni, by odciąć się od spraw całego świata, wyciszyć i odpocząć. Biel ścian i sprzętów, miękkie linie mebli oraz praktycznie brak angażujących zmysły akcentów. Wszystko to, ma zapewnić nam doskonały relaks.

_W_SERCU_MIASTA_015_o-138310_Mariusz Bykowski

Duże, obszerne białe łóżko, utrzymane w klasycznej stylistyce, wyposażone jest w wygodne, regulowane zagłówki. Takie rozwiązanie zapewnia komfort, zarówno, gdy chcemy poczytać książkę przed snem, jak i w czasie snu. Łóżko, wykonane z białej skóry, mimo iż z założenia nie ma przyciągać uwagi, jest punktem centralnym aranżacji sypialni. Zajmująca ścianę za nim, pojemna szafa, stanowi dla łóżka swoiste tło. Przesuwane drzwi, umiejscowione z obu jego stron, wykonano z luster, co optycznie powiększa niedużą powierzchnię sypialni. Nietypowym zabiegiem dla aranżacji sypialni, jest odrobinę industrialna struktura powierzchni szafy. To bodaj jedyny akcent dekoracyjny, wprowadzający do wnętrza pierwiastek nowoczesności, ale i on nie bodźcem zbytnio angażującym zmysły.

 

Świadoma aranżacja sypialni, została przemyślana i zaprojektowana tak, by miejsce to stanowiło oazę spokoju w samym centrum miasta.

Dla działu „Inspiracje” wydawnictwa Strony Wnętrza – Murator www.stronywnetrza.pl