Baterie łazienkowe – wzornictwo w stylu industrialnym

by Beata on 3 lutego 2014

 

Nowa kolekcja firmy Roca to przykład świeżego spojrzenia na baterie łazienkowe . Surowa wręcz ascetyczna stylizacja łazienki, jest dla nich idealnym tłem. I choć niezwykle oryginalna ,z pewnością nie znajdzie wielu zwolenników. To propozycja kierowana do odważnych i nowoczesnych odbiorców, którzy są w stanie docenić surowe piękno a to już nadaje jej walor ekskluzywności.

roca_Stratum L90

W tej łazience nie ma mowy o przytulności, ale w końcu nie taki jest zamysł twórcy. Biel ścian, grafitowe płytki podłogowe i lśniące chromowane powierzchnie – chłodna kolorystyka tworzą dość surową atmosferę fabrycznego wnętrza. Fascynacja pięknem techniki znajduje odzwierciedlenie nie tylko w kolorystyce, czy w kształtach, ale również w użytych do tej aranżacji materiałach. Całość jest wspaniałym tłem dla niezwykłego wzornictwa baterii łazienkowych, których inspiracji należy szukać w nurcie industrialnym.

 

Akcentem, przełamującym chłód, tej purystycznej kompozycji, jest ciepły kolor drewna szafki podumywalkowej z lini Stratum firmy Roca. Jej zdecydowana, trochę przyciężkawa bryła o geometrycznym kształcie, idealnie współgra z ideą tego industrialnego wnętrza, tworząc doskonały tandem z prostym, białym zlewem. Interesującym uzupełnieniem aranżacji są baterie łazienkowe tej samej firmy, których ascetyczna linia, przywodzi na myśl kształty maszyn fabrycznych. Aluminiowy stołek i kwiaty w chromowanym wiaderku dodają lekkości temu surowemu wnętrzu a kolorystyka obrazu korespondująca z drewnianą szafką Stratum ociepla je. Interesująca aranżacja łącząca w sobie cechy stylistyki industrialnej i zdyscyplinowanego minimalizmu.

Dla działu „Inspiracje” wydawnictwa Strony Wnętrza – Murator www.stronywnetrza.pl