Przestrzeń postindustrialna i płytki podłogowe o fakturze betonu

by Beata on 3 lutego 2014

 

Mimo wyraźnie zaznaczonego pierwiastka tymczasowości, którego najjaskrawszym przykładem są płytki podłogowe, wnętrze wyraźnie naznaczone jest osobowością mieszkańców. Aranżacja skierowana do młodego i mobilnego odbiorcy, który potrafi zindywidualizować zastaną przestrzeń.

tubadzin_Conctere_inspiracja_5

Pomysł stylizacji, wynika z fascynacji otwartym planem, surowym pięknem technicznych detali, ale przede wszystkim urodą starej cegły. Kolory ziemi, ciepłe odcienie brązów przełamują chłód białej ceglanej ściany i tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca. Zastosowane tu płytki podłogowe imitujące kolor i fakturę betonu, wpisują się idealnie w klimat aranżacji. Duże okna, przez które wpada mnóstwo naturalnego światła, sprawiają, że wnętrze jest jasne i ma ciekawy klimat. Otwarta przestrzeń, jedynie umownie podzielona jest na strefy – wypoczynkową, roboczą i rekreacyjną. Elementem, jak klamra spinającym kompozycję w całość, są powtarzające się kolory i faktury. Miękkie kształty poduszek, ich jasne plamy kolorystyczne, są akcentem ocieplającym i nadającym aranżacji młodzieżowy charakter.

 

Biała ściana z surowej cegły tworzy w tym wnętrzu doskonały duet z płytkami podłogowymi o kolorze i fakturze technicznego betonu, współgrając z industrialną stylistyką wnętrza. Design kolekcji Concrete Tubądzin, podporządkowany jest minimalistycznej estetyce i wynika z fascynacji potencjałem postindustrialnej przestrzeni.

Dla działu „Inspiracje” wydawnictwa Strony Wnętrza – Murator www.stronywnetrza.pl