Współczesna wersja przepychu, czyli glamur na salonach

by Beata on 3 lutego 2014

Aranżacja w stylu glamour, idealnie wpisująca się w estetykę nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej, znajdzie więc z pewnością zwolenników wśród odbiorców podążających za modą.sniezka_glamur-1

Proste bryły mebli, połączono tu ze szklanymi akcesoriami i nasyconymi barwami wnętrza, dzięki czemu zyskało ono elegancki i nowoczesny wygląd. Biel przełamana mocniejszym akcentem twórczego fioletu(śnieżka) i neutralnymi barwami ziemi, jest dość charakterystyczną kolorystyką dla stylu glamur. Na tle modnych odcieni fioletu, szklane dodatki błyszczą i odcinają się szlachetnym lśnieniem. Trudno nie zauważyć, że to kolor wspaniale zaznacza ich obecność w kompozycji.

 

Duża ilość, różnych elementów wystroju, właściwie zestawionych ze sobą na otwartej przestrzeni sprawiają, że wnętrze zyskuje elegancki charakter. Proste, geometryczne bryły mebli, porządkują przestrzeń, dzieląc ją na strefy o jasno zdefiniowanych funkcjach, jednocześnie broniąc aranżację przed przesadną ozdobnością, która mogłaby doprowadzić do pretensjonalności. Zestawienie nowoczesnych mebli z dodatkami w stylu glamur to współczesna wersja staroświeckiego przepychu.

Dla działu „Inspiracje” wydawnictwa Strony Wnętrza – Murator www.stronywnetrza.pl