Zwykłe przedmioty w roli dekoracji

by Beata on 3 lutego 2014

Śmiała i dynamiczna aranżacja łazienki, dla której inspiracją jest z pewnością futurystyczny nurt hi-tech. Ta łazienka spodoba się z pewność tym, którzy dostrzegają piękno w przedmiotach codziennego użytku i mają odwagę oraz pewną dozę poczucia humoru, by bawić się ich formą i nadawać im nową rolę.

roca_laufen_mimo

Monochromatyczna kolorystyka wprowadza do pomieszczenia wrażenie uporządkowania i spokoju a wyrazisty deseń zasłony, wyjętej jakby żywcem z lat 60, stanowi zdecydowany kontrapunkt dla reszty kompozycji.

Jednak główną rolę w tym pomieszczeniu, gra seria urządzeń łazienkowych Laufen mimo. Projektantów firmy Roca, wyraźnie zainspirowała stylistyka Hi-Tech, przez co nadali dekoracyjną rolę urządzeniom łazienkowym, takim jak zlewy czy wanna. Seria została zaprojektowana zgodnie z duchem tego nurtu, którego założeniem była nie tylko świadoma akceptacja elementów technicznych budynku, ale wręcz wyeksponowanie ich i nadanie im funkcji dekoracyjnej.

Lśniąca czerń wyraźnie odcina się na tle jasnych gładkich ścian i szarej podłogi o fakturze technicznego betonu, które podkreśla i uwypukla piękno, tych pozornie zwykłych przedmiotów.

Dla działu „Inspiracje” wydawnictwa Strony Wnętrza – Murator www.stronywnetrza.pl